Виявлення вірусної РНК Каліцівірозу котів (Feline Calicivirus)

ПЛР01008
488,00
грн.
Опис дослідження
Каліцівірусна інфекція (каліцівіроз) – гостре вірусне висококонтагіозне захворювання, що супроводжується різким підвищенням температури, ураженням дихальних шляхів і органів ротової порожнини. Збудники – дрібні РНК-вмісні безоболонкові віруси, що належать до роду Calicivirus родини Caliciviridae. Віруси дрібні (30–40 нм). Хворіють лише коти. Найбільш чут ливими є молоді т варини віком від одного місяця до двох років. Як правило, захворювання проявляється в холодну пору року. Каліцівіруси котів слабовірулентні і хвороба найчастіше перебігає латентно. Але в асоціації з іншими збудниками (бактеріями, вірусами, мікоплазмами) та за наявності значної кількості котів у притулку захворюваність на каліцівіроз може досягати 90 %, а загибель, зумовлена вторинною мікрофлорою, – до 80 % хворих тварин. Джерелом збудника є хворі тварини і вірусоносії.
Відбір проби до дослідження
Виявлення вірусної РНК Каліцівірозу котів (FeCV) в зразках  крові, мазків з кон’юнктиви та ротоглоточних, уражених органів  (легені).
Кров – Для запобігання згортання крові кров слід відбирати в пробірки з речовиною EDTA. Достатньою кількістю для виконання аналізу є 0,5 мл - 1 мл повної крові. Пробірку слід струсити, щоб кров змішалася з речовиною, що перешкоджає згортанню крові.
Патологічний матеріал. Зразки патологічного матеріалу тварин відбирають у вигляді шматочків 1-2см, поміщають в стерильні флакони або пакети, герметично їх закривають, складав в загальний поліетиленовий пакет, охолоджують транспортують в лабораторію, обкладаючи холодоагентами.
Змиви. Змочують тампон (сваб) в фізіологічному розчині, проводять тампоном по слизової оболонці прополіскують в пробірці. Дану процедуру проводять шляхом обережного обертання тампона навколо своєї осі. Потім, кінець ватної палички або бактеріологічного аплікатора поміщається в пробірку чи відрізають, так щоб його робоча частина містилася в пробірку "Еппендорф" з фізіологічним розчином 0,5 мл.
Вимога до біоматеріалу
При взятті матеріалу необхідно забезпечити умови, що виключають контамінацію зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь.
Кількість матеріалу має бути достатньою для проведення дослідження.
Доставляють в лабораторію в день відбору або на наступний день, зберігаючи при температурі від 2 до 8 ° С. Допускається зберігання матеріалу при температурі не вище мінус 16 ° С протягом 30 днів.