Виявлення вірусної ДНК Лейкемії котів (Feline Leukemia virus)

ПЛР01012
550,00
грн.
Опис дослідження
Лейкемія котів (лейкоз) – зоонозне вірусне захворювання котів, що характеризується ураженням кровотворної системи, імунодефіцитом, прогресуючою анемією і злоякісними новоутвореннями у лімфоїдній і мієлоїдній тканинах (мієлодиспластичним синдромом, лімфосаркомою), виснаженням, ураженням сечовидільної системи, фібросаркомою і пухлинами молочної залози. Збудник лейкемії – FeLV (Feline leukemia virus) – РНК-вмісний вірус, що належить до родини ретровірусів (Retroviridae), має три серотипи – А, В і С. Вражає котів тільки FeLV серотипу А (собаки і люди до нього не чутливі), який викликає розвиток лімфосаркоми. FeLV-В провокують розвиток інших новоутворень, а FeLV-С нерідко виявляють у тварин, які страждають на анемію. FeLV має зворотню транскриптазу, унікальний фермент, за допомогою якого генетична інформація вірусу, закодована в РНК, транскрибується на молекулу ДНК, яка вбудовується в геном клітини господаря. Вірусна лейкемія кішок (ВЛК) вражає тварин різних вікових груп та порід, але сприйнятливість до інфекції з віком значно знижується. Джерелом збудника інфекції є клінічно хворі і вірусоносії. Розвиток вірусної лейкемії відбувається дуже повільно, по типу прихованої інфекції та обумовлений генетичною схильністю тварини до даної хвороби, а також імунологічною недостатністю організму (первинні або вторинні імунодефіцити).
Відбір проби до дослідження
Виявлення вірусної ДНК Імунодефіциту котів  (FeLV) в зразках крові,  мазків з кон’юнктиви та ротоглоточних,  кістковому мозку, фекаліях.
Кров – Для запобігання згортання крові кров слід відбирати в пробірки з речовиною EDTA. Достатньою кількістю для виконання аналізу є 0,5 мл - 1 мл повної крові. Пробірку слід струсити, щоб кров змішалася з речовиною, що перешкоджає згортанню крові.
Змиви. Змочують тампон (сваб) в фізіологічному розчині, проводять тампоном по слизової оболонці прополіскують в пробірці. Дану процедуру проводять шляхом обережного обертання тампона навколо своєї осі. Потім, кінець ватної палички або бактеріологічного аплікатора поміщається в пробірку чи відрізають, так щоб його робоча частина містилася в пробірку "Еппендорф" з фізіологічним розчином 0,5 мл.
Вимога до біоматеріалу
При взятті матеріалу необхідно забезпечити умови, що виключають контамінацію зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь.
Кількість матеріалу має бути достатньою для проведення дослідження.
Доставляють в лабораторію в день відбору або на наступний день, зберігаючи при температурі від 2 до 8 ° С. Допускається зберігання матеріалу при температурі не вище мінус 16 ° С протягом 30 днів.