Виявлення бактеріальної ДНК Бордетеліозу (Bordetella bronchiseptica)

ПЛР01001
488,00
грн.
Опис дослідження
Бордетелліоз - інфекційне захворювання собак, кішок, свиней, що виявляється запаленням трахеї, бронхів і легенів. Основним клінічним синдромом є порушення дихання: кашлем, задишкою, підвищенням температури. Часто спостерігається поєднане протікання з іншими інфекціями. Входить в групу інфекцій, які називаються «розплідниковим кашлем» або інфекційним трахеобронхітом. Збудник - Bordetella bronchiseptica - грам негативні бактерії, коки. Джерелом зараження є хворі і видужуючі тварини, а також безсимптомні носії бактерій, які, не проявляючи клінічних симптомів, виділяють збудника через слизову дихальних шляхів. Передається в основному повітряно-крапельним шляхом, при чханні, кашлі, виділеннями з носа. Шляхи передачі - прямий контакт між тваринами і непрямий контакт через об'єкти навколишнього середовища (стабільність бактерій у зовнішньому середовищі більше 10 днів). Собаки з респіраторними симптомами є фактором ризику для кішок.
Відбір проби до дослідження
Виявлення бактеріальної ДНК Bordetella bronchiseptica (BBRO) в зразках змивів та мазків ротоглоточних або респіраторних та уражених органах.
Патологічний матеріал (фрагменти легенів, бронхів, трахеї). Зразки патологічного матеріалу тварин відбирають у вигляді шматочків 1-2 см, поміщають в стерильні флакони або пакети, герметично їх закривають, складав в загальний поліетиленовий пакет, охолоджують транспортують в лабораторію, обкладаючи холодоагентами.
Змиви. Змочують тампон (свеб) в фізіологічному розчині, проводять тампоном по слизової оболонці прополіскують в пробірці. Дану процедуру проводять шляхом обережного обертання тампона навколо своєї осі. Потім, кінець ватної палички або бактеріологічного аплікатора поміщається в пробірку чи відрізають, так щоб його робоча частина містилася в пробірку "Еппендорф" з фізіологічним розчином 0,5 мл.
Вимога до біоматеріалу
При взятті матеріалу необхідно забезпечити умови, що виключають контамінацію зразка суміжними ділянками шкіри, інших поверхонь.
Кількість матеріалу має бути достатньою для проведення дослідження.
Доставляють в лабораторію в день відбору або на наступний день, зберігаючи при температурі від 2 до 8 ° С. Допускається зберігання матеріалу при температурі не вище мінус 16 ° С протягом 30 днів.